Akcija „Darom‘22“ Mituvos upės pakrantė (Jutkonių k., Kupiškio r.)

Šiandien Kupiškio jaunimo centro jaunimas ir darbuotojai dalyvavo akcijoje „Darom‘22“. Šioje akcijoje centro bendruomenė dalyvauja kiekvienais metais.
Šiemet tikslingai pasirinkta probleminė aplinkos tvarkymo vieta – Mituvos upės pakrantė (Jutkonių k., Kupiškio r.). Daugiausia buvo rasta plastikinės taros ir įvairių šiukšlių iš plastiko (maišeliai ir pakuotės nuo žvejų pašaro, žuvų masalo, maisto pakuotės ir pan.), jų buvo surinkta per 14 didžiulės talpos maišų bei 3 maišai stiklo taros. Daug plastikinės taros ir šiukšlių buvo ištraukta iš vandens, keletui dalyvių teko sušlapti ir avalynę.
Po akcijos jaunimiečių bendruomenė surengė pikniką, aptarė jos metu patirtus įspūdžius ir vis dar opią gamtos šiukšlinimo problemą.
Norime atkreipti kupiškėnų ir visuomenės dėmesį, kad atvykus žvejoti, iškylauti ar kitaip leisti laisvalaikį gamtoje išsiveštumėte šiukšles į tam skirtus konteinerius.
Kas nespėjote šiandien sudalyvauti, drąsiai kviečiame ryt prisijungti prie visuotinės akcijos „DAROM“, kuri kviečia šviesti, burti, kurti ir atkurti gamtai padarytą žalą. Taip pat akcija skatins dalyvius ne tik rinkti atliekas, bet ir jas rūšiuoti, pristatyti į regioninius atliekų tvarkymo centrus bei patiems dalyviams pasirūpinti šiukšlių maišais.
PRIMENAME, kad dalyvauti gali pavieniai asmenys, šeimos arba namų ūkiai, miestų, miestelių ir rajonų bendruomenės, organizacijos, verslo įmonės ir visi kurie neabejingi aplinkosaugai.
Šiemet dalyvių registracija nevykdoma, todėl dalyviai privalės patys rasti rekomenduojamas tvarkytinas teritorijas mobiliosios programėlės „MES DAROM“ arba interneto svetainėje mesdarom.lt, kurias sužymėjo Savivaldybės specialistai.
Pastaba: pažymėti vietą galite ir patys akcijos „DAROM“ žemėlapyje.

Parašykite komentarą